Chevrolet Captiva to średniej klasy SUV, który amerykański koncern General Motors wprowadził do sprzedaży w 2006 roku. Auto powstało specjalnie z myślą o gustach Europejczyków. W 2011 roku pojawiła się druga generacja tego modelu. Można je było zakupić w wersji 5- i 7-miejscowej.
Oryginalne felgi Chevrolet Captiva
Fabrycznie montowane w Chevrolecie felgi dostępne były w wersji stalowej oraz aluminiowej. Producent oferował je w dwóch rozmiarach: 16 i 17 cali. Wersja ze stopów lekkich miała elegancki 6-ramienny wzór i logo marki w centrum.
Chevrolet Captiva: rozmiar felg, liczba śrub i ET
Rozmiar obręczy w aucie powinien być zgodny ze specyfikacją producenta. Istotne są tutaj średnica i szerokość (wyrażane najczęściej w calach), a także liczba i rozstaw śrub montażowych. Koniecznie należy też uwzględnić parametr ET.
- Jaka jest średnica felg w Chevrolet Captiva?
Pierwsza i druga generacja modelu Chevrolet Captiva umożliwiała mocowanie obręczy o średnicy od 16 do 20 cali. Warto pamiętać, że ten parametr jest ściśle związany z rozmiarem opony.
- Rozstaw śrub Chevrolet Captiva
Bez odpowiednio dobranych średnicy montażowej i liczby śrub felga nie będzie pasować do piasty. W Chevrolecie Captiva stosowano 5 otworów rozstawionych na okręgu o średnicy 115 mm (5x115).
- Jaka jest szerokość felg w Chevrolet Captiva?
W przypadku modelu Captiva najmniejsze, czyli 16-calowe obręcze mogły mieć minimalną szerokość 6,5 cala. Maksymalna szerokość największych, 20-calowych felg to 9 lub 9,5-cala.
- Jakie jest ET felgi Chevrolet Captiva?
ET, czyli parametr określający głębokość osadzenia felgi w nadkolu, w przypadku modelu Captiva może być różny. W pierwszej wersji wynosił 30-45 mm, a w drugiej 35-45 mm.